Titulinis
Nickelodeon
Amsterdame – Europos futbolo milžinų akistata
22/03/2019

Amsterdame – Europos futbolo milžinų akistata

Prasidėjo 2020 metų Europos futbolo čempionato atrankos varžybos, kuriose dalyvauja 55 rinktinės. Jos suskirstytos į dešimt grupių po 5-6 komandas.  Į Senojo žemyno pirmenybių finalo turnyrą pateks 24 ekipos.

Iš grupių iškart į Europos čempionato lemiamą etapą pateks po dvi geriausias komandas. Didžiulį susidomėjimą kelia sekmadienį Amsterdame vyksianti Europos futbolo milžinų Nyderlandų ir Vokietijos dvikova. Vokiečiai yra keturiskart pasaulio, trissyk Europos čempionai, olandai triskart žaidė planetos pirmenybių finale, kartą triumfavo Europos čempionate.

Tiesa, pastaruoju metu šios abi rinktinės neblizgėjo. Nyderlandų futbolininkai netikėtai nepateko į 2016 metų Europos ir 2018-ųjų planetos pirmenybes. Vokietijos komanda praėjusiame pasaulio čempionate sensacingai neįveikė net pirmojo etapo varžybų barjero. Tada vokiečiai grupėje užėmė paskutinę vietą.

Praėjusių metų pabaigoje Nyderlandų komanda vėl ėmė demonstruoti solidų futbolą. Tautų lygoje olandai grupėje aplenkė Prancūzijos ir Vokietijos futbolininkus bei joje užėmė pirmąją vietą. 2018 metų antroje pusėje Nyderlandai  namie sutriuškino Vokietiją 3:0, o svečiuose su varžovais sužaidė lygiosiomis 2:2.

Iš viso olandai su vokiečiais yra kovoję 42 kartus. 15 pergalių šventė Vokietija, 11 – Nyderlandai, o 16 mačų baigėsi taikiai.  Oficialiose tarpusavio rungtynėse Vokietijos rinktinė laimėjo keturis kartus, Nyderlandų – tris, šešiose dvikovose užfiksuotas taikus rezultatas.

FIFA reitinge dabar Nyderlandų futbolininkai dalijasi 14-15 vietas su Švedija (1560 taškų), o Vokietijos ekipa – tik 16-ta (1558). Pirmauja belgai (1727), antri – prancūzai (1726), treti – brazilai (1676).

Lietuvos futbolininkai Europos čempionato atrankos turnyre žais B grupėje kartu su Portugalija, Ukraina Serbija ir Liuksemburgu. Su šios šalies rinktine lietuviai svečiuose išmėgins jėgas pirmosiose rungtynėse penktadienį. Mūsų kaimynai latviai kovos G grupėje. Jų varžovai bus lenkai, austrai, izraeliečiai, slovėnai ir makedonai. Latvijos rinktinė pirmąjį mačą žais sekmadienį išvykoje su Lenkija.

Vaizdo transliacijų internetu platforma tvplaypremium.lt, „TVPlay Sports“ ir „TVPlay Sports+” kanalai iš viso nuo penktadienio iki antradienio tiesiogiai parodys net aštuonis Europos pirmenybių atrankos mačus.

Transliacijų tvarkaraštis:

kovo 22 d.

21.35 val. Anglija – Čekija (tvplaypremium.lt, „TVPlay Sports+“);

kovo 23 d.

18.50 val. Švedija – Rumunija (tvplaypremium.lt, „TVPlay Sports“),

21.35 val. Ispanija – Norvegija (tvplaypremium.lt, „TVPlay Sports“);

kovo 24 d.

18.50 val. Izraelis – Austrija (tvplaypremium.lt, „TVPlay Sports“),

21.35 val. Nyderlandai – Vokietija (tvplaypremium.lt, „TVPlay Sports“),

21.35 val. Lenkija – Latvija (tvplaypremium.lt, „TVPlay Sports+“);

kovo 25 d.

21.35 val. Prancūzija – Islandija (tvplaypremium.lt, „TVPlay Sports“);

kovo 26 d.

21.35 val. Šveicarija – Danija (tvplaypremium.lt, „TVPlay Sports“).

1 / 3

Sėkmingai išsiųsta

Ačiū! Su jumis susisieksime darbo dienomis per 3 val.

Sklandžiam svetainės naudojimui, Jūsų naršymo gerinimui ir rinkodarai svetainėje naudojami slapukai. Naršydami toliau Jūs sutinkate su TVPlay slapukų politika. Informacija, kaip atsisakyti slapukų yra čia.