Titulinis
Nickelodeon
Europos krepšinio čempionate latvės tęsia kovą dėl medalių
01/07/2019

Latvijos krepšininkės pateko į Europos moterų čempionato, kuris vyksta ir šioje šalyje, ir Serbijoje, kitą etapą. Jos šiandien, pirmadienį, dėl kelialapio į ketvirtfinalį kovos su Švedijos rinktine.

Šią dvikovą tiesiogiai nuo 18.20 val. rodys vaizdo transliacijų internetu platforma tvplaypremium.lt ir  „TVPlay Sports“ kanalas.

Latvija A grupėje užėmė trečiąją vietą. Jos 60:74 pralaimėjo Didžiajai Britanijai, 82:74 nugalėjo Ukrainą ir tik po atkaklios kovos 56:59 nusileido čempionės titulą ginančiai Ispanijai.

Švedės pirmajame etape kaip ir latvės iškovojo vieną pergalę, tačiau Švedijos ekipa B grupėje sugebėjo užimti antrąją vietą. Jos 67:51 pranoko Juodkalniją, bet 64:71 turėjo pripažinti Čekijos ir 65:71 Prancūzijos krepšininkių pranašumą. Švedės aplenkė juodkalnietes ir čekes dėl geresnio įmestų ir praleistų taškų santykio.

Europos čempionatuose latvių ir švedžių keliai susidūrė tris kartus. Visose trejose rungtynėse pajėgesnė buvo Švedijos rinktinė. Tiesa, tai nutiko jau seniai – 1993, 1995 ir 2001 metais. Švedės mūsų kaimynes tada įveikė 1-6 taškų skirtumu.

Latvijos ir Švedijos komandų poros nugalėtoja ketvirtfinalyje išbandys jėgas su serbėmis. Jos D grupėje laimėjo visus tris mačus ir buvo pirmos.

Grupėse pirmąsias vietas užėmusios rinktinės iškart užsitikrino bilietą į ketvirtfinalį. Komandos, kurios liko 2-3 pozicijose, dėl teisės žaisti šiame etape kausis atkrintamosiose rungtynėse.

Italija rytoj grumsis su Rusija. Poros laimėtoja paskui aiškinsis santykius su Ispanija. Didžioji Britanija šiandien galynėsis su Juodkalnija. Laimėjusi rinktinė ketvirtfinalyje susitiks su Vengrija. Belgija kovos su Slovėnija. Nugalėtojos lauks Prancūzijos rinktinė.

Į atkrintamąsias varžybas nepateko ir pirmenybes jau baigė Ukrainos, Čekijos, Turkijos bei Baltarusijos krepšininkės.

Ketvirtfinalio dvikovos vyks ketvirtadienį, pusfinalio – šeštadienį, o finalas bus žaidžiamas sekmadienį Belgrade.