Titulinis
Nickelodeon
Lietuvos rankininkai pasiryžę palaužti Rumunijos rinktinę
10/04/2019

Lietuvos rankininkai pasiryžę palaužti Rumunijos rinktinę

Nors Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pralaimėjo pirmąsias dvejas 2020 metų Europos čempionato atrankos rungtynes, bet siekia tikslo patekti į pirmenybių finalo turnyrą. Ketvirtadienį lietuviai svečiuose išbandys jėgas su Rumunijos komanda.

6-oje grupėje mūsų šalies nacionalinė ekipa išvykoje nusileido prancūzams 27:42 ir namie 23:24 – portugalams. Rumunijos rankininkai taip pat patyrė dvi nesėkmes. Jie Portugalijoje 13:21 pralaimėjo šios šalies rinktinei, o savo aikštėje 21:31 – Prancūzijai. Prancūzai ir portugalai laimėjo abu mačus.

Pirmose dvejose rungtynėse mūsų rinktinei negalėjo padėti jos lyderis Jonas Truchanovičius. Šįkart jis pasirodys aikštėje. Tiesa, dėl traumos nerungtyniaus Gerdas Babarskas. Tačiau į rinktinę vėl pakviestas jo brolis Povilas Babarskas.

Nacionalinės komandos vyriausiojo trenerio poste debiutuos Mindaugas Andriuška, kuris pakeitė po pralaimėjimo Portugalijai atsistatydinusį Artūrą Juškėną. M. Andriuška treniruoja Austrijos „Tirol“ klubą.

Lietuvos rankininkai Europos čempionato lemiamame etape žaidė vienintelį kartą – 1998 metais, kai užėmė devintąją vietą.

Rumunijos komanda yra labai tituluota, tačiau didžiausios jos pergalės – seniai praeityje. Rumunai yra keturiskart pasaulio čempionai (pastarąjį sykį – 1974-aisiais), dvejose planetos pirmenybėse laimėjo bronzą (paskutinį kartą – 1990-aisiais), olimpinėse žaidynėse trissyk iškovojo sidabrą, kartą – bronzą (1984-aisiais).

Rumunijos rankininkai tik dukart rungtyniavo Europos čempionate – 1994 ir 1996 metais. Tuomet jie liko devinti.

2020 metų Europos pirmenybių atrankos varžybose rungtyniauja 32 komandos, suskirstytos į 8 grupes. Į finalinį etapą prasibraus po dvi pajėgiausias grupių ekipas ir keturios geriausios rinktinės iš tų, kurios užims trečiąsias vietas. Taigi Lietuvos rinktinės viltys tikrai dar nedužo.

Europos čempionate dalyvaus ne 16 kaip anksčiau, o 24 komandos. Žemyno pirmenybės vyks trijose šalyse – Švedijoje, Norvegijoje ir Austrijoje. Šių šalių rankininkai automatiškai gavo teisę žaisti čempionate. Be to, jau aišku, kad jame dalyvaus nugalėtojos titulą ginanti Ispanija.

Tiesioginė Lietuvos ir Rumunijos rinktinių dvikovos transliacija per kanalą „TVPlay Sports“ ir vaizdo transliacijų internetu platformą tvplaypremium.lt prasidės ketvirtadienį 18.55 val.

1 / 3

Sėkmingai išsiųsta

Ačiū! Su jumis susisieksime darbo dienomis per 3 val.

Sklandžiam svetainės naudojimui, Jūsų naršymo gerinimui ir rinkodarai svetainėje naudojami slapukai. Naršydami toliau Jūs sutinkate su TVPlay slapukų politika. Informacija, kaip atsisakyti slapukų yra čia.